ASICS GEL-NIMBUS 28 er skoen for løpere som prioriterer komfort, demping og en skånsom løpsopplevelse på lange økter. Denne utgaven er rundt 20 gram lettere enn forgjengeren - uten at det går på bekostning av dempingen eller komforten.
Mellomsålen kombinerer FF BLAST™ PLUS-skum med den innovative PureGEL™-teknologien. PureGEL™ er en oppdatert og betydelig mykere versjon av Asic sin velkjente Gel-demping, plassert strategisk i hælen for å redusere belastning ved landing. Sammen gir disse materialene en myk, flytende og stabil løpsfølelse som passer perfekt til rolige langturer og mengdetrening.
Overdelen er laget i et strikket materiale som omslutter foten komfortabelt og gir god pusteevne uten behov for tunge forsterkninger. Yttersålen i HYBRID ASICSGRIP™ kombinerer slitestyrke og godt grep, slik at skoen fungerer godt på asfalt og andre hardt underlag.
-
PureGEL™-teknologi for myk og skånsom demping
-
FF BLAST™ PLUS-mellomsåle for lett og komfortabel løpsfølelse
-
Strikket overdel med god pusteevne
-
OrthoLite™ X-55 innersåle for komfort og fukttransport
-
HYBRID ASICSGRIP™ yttersåle for godt grep og slitestyrke
-
Refleksdetaljer for økt synlighet
-
Underlag: Asfalt/fin grus/tredemølle
-
Demping: Maksimal
-
Dropp: 8 mm
-
Vekt: 281 g
-
Støtte: Nøytral
-
Herremodell