Asics Sonicblast er laget for å kombinere skånsom demping og en kvikk respons i en "daily trainer". Her leverer Asics en allsidig sko, som fungerer like godt til tempoøkter, progressive langturer og rolige turer. For oss er dette enkelt og greit en perfekt kombinasjon av fart og komfort!
Skoens er bygget med en todelt mellomsåle av Asics’ mest avanserte dempematerialer:
FF BLAST MAX gir en myk landing. Dette materialet er også stabilt og slitesterkt.
FF TURBO 2 gir enorm respons i hvert steg. Dette er en videreutviklet versjon av skummet man tidligere fant i konkurranseskoen Asics Metaspeed Sky.
I mellomsålen ligger det en ASTROPLATE, en avstivende plate som hjelper deg å skape fremdrift i hvert steg. Platen bidrar med både en tydelig rull og ekstra fartsfølelse.
Den pustende og lette engineered mesh-overdelen former seg behagelig rundt foten. Vårt inntrykk er at denne overdelen sitter litt tettere enn for eksempel på Asics Superblast 2, uten at dette skaper noe ubehag.
ASICSGRIP-yttersålen sikrer godt grep på varierende underlag.