(+47) 613 41 081 KONTAKT OSS

Du har ingen varer i handlekurven.

Du har ingen varer i handlekurven.

Product was successfully added to your shopping cart.
  • Hagløfs Essens Mimic Hood Hagløfs Essens Mimic Hood

Hagløfs Essens Mimic Hood

Oversikt

Hagløfs Essens Mimic Hood er en lett, men samtidig varm isolasjonsjakke til herre. En teknisk jakke med Hagløfs nye QuadFusion Mimic teknologi som varmer like godt som dun, også når den skulle bli våt. Perfekt på tur og til hverdagsbruk.

Tilgjengelighet: På lager

kr 1 499,00

Hagløfs

Dame

 XSSMLXLXXL
Bryst80859095100105
Midje64-6969-7274798489
Hofte94-9797-100100-103103-107106-112111-116
Innside ben (regular)76-7878-8080-8282-848484
Innside ben (kort)71-73 73-75 75-77 77 79 79 
Innside ben (lang)81-8383-8585-8787-898989
       
 363840424446
Midje697276808590
Hofte97100103106111116
Innside ben (regular)788082848484
Innside ben (kort)73 75 77 79 79 79 
Innside ben (lang)838587898989

Herre

 XS (46)S (48)M (50)L (52)XL (54)XXL (56)XXXL (58)
Bryst869298104110116122
Midje78-8183-8588-899397-98102-103107-108
Hofte92-9597-99102-103107111-112116-117121-122
Innside ben (regular)80-8282-8484-8686-8888-9088-9088-90
Innside ben (kort)75-7677-7879-8081-8283-8483-8483-84
Innside ben (lang)85-8687-8889-9091-9291-9293-9493-94

Fottøy dame

UK33,544,555,566,577,58
EU35 1/33636 2/337 1/33838 2/339 1/34040 2/341 1/342
US55,566,577,588,599,510
cm22,823,223,62424,424,825,225,62626,426,8

Fottøy oppgis i UK

Fottøy herre

UK6,577,588,599,51010,51111,51212,5
EU4040 2/341 1/34242 2/343 1/34444 2/345 1/34646 2/347 1/348
US77,588,599,51010,51111,51212,513
cm 25,626 26,4 26,8 27,2 27,6 28 28,4 28,8 29,2 29,6 30 30,4 

 Fottøy oppgis i UK

Hvordan ta mål

Mål direkte på kroppen. Målene er oppgitt i cm.

A - HØYDE
Hele høyden

B - BRYSTVIDDE
Mål der bysten er størst.

C - MIDJEVIDDE
Der midjen er smalest.

D - HOFTEVIDDE
Mål horisontalt rundt det bredeste punktet på hoftene.
(ca 20cm under midjen på voksne)

E - ERME
Med bøyd albue, mål fra midten av nakken ned til håndleddet.

F - INNSIDE BEN
Mål innsiden av beinet, fra kilen til gulvet. 

* Påkrevde felt

kr 1 499,00

Detaljer

Dette er en dunfri isolasjonsjakke fra Hagløfs som vi i Sporten er blitt veldig glad i.


Hagløfs Essens Mimic Hood en meget teknisk jakke som kan minne om en lett dunjakke. Forskjellen er at denne er laget i 100 % syntetisk stoff (QuadFusion Mimic), noe som gjør at den opprettholder de gode egenskapene selv når den blir våt. Dette gjør at vi trygt kan anbefale denne jakka som et isolasjonsplagg på tøffe turer hele året, enten under skalljakka eller som et varmeplagg ved rastepauser.


Vi vil samtidig presisere at det er varm og lun jakke som  samtidig ser bra ut. Den kan fint brukes som en hverdagsjakke.



  • Jakka har tre lommer med glidelås.

  • Fast hette som kan justeres etter behov.

  • Oppleves som relativt normal i størrelsen, men man skal være klar over at den sitter litt stramt.

  • Vekt: 555 gram i størelse L. (Mimic vekt er 280 gram).

  • Isolert med et unikt bluesign-godkjent, gjenvunnet syntetisk materiale.

  • Pakkbar i sin egen lomme.

Tilleggsinformasjon

MerkerHaglöfs