(+47) 613 41 081 KONTAKT OSS

Du har ingen varer i handlekurven.

Du har ingen varer i handlekurven.

Product was successfully added to your shopping cart.

Hagløfs Spitz Jacket W

Oversikt

Er du på utkikk etter den råeste skalljakka som skal beskytte deg mot det naturen har å komme med av tøffe værforhold år etter år? Da er Hagløfs Spitz Jacket W det beste valget du kan ta! Dette er en meget teknisk Gore-Tex® 3 lags Pro Shell jakke til dame vi garanterer du vil bli fornøyd med.

Tilgjengelighet: På lager

kr 3 500,00

Hagløfs

Dame

 XSSMLXLXXL
Bryst80859095100105
Midje64-6969-7274798489
Hofte94-9797-100100-103103-107106-112111-116
Innside ben (regular)76-7878-8080-8282-848484
Innside ben (kort)71-73 73-75 75-77 77 79 79 
Innside ben (lang)81-8383-8585-8787-898989
       
 363840424446
Midje697276808590
Hofte97100103106111116
Innside ben (regular)788082848484
Innside ben (kort)73 75 77 79 79 79 
Innside ben (lang)838587898989

Herre

 XS (46)S (48)M (50)L (52)XL (54)XXL (56)XXXL (58)
Bryst869298104110116122
Midje78-8183-8588-899397-98102-103107-108
Hofte92-9597-99102-103107111-112116-117121-122
Innside ben (regular)80-8282-8484-8686-8888-9088-9088-90
Innside ben (kort)75-7677-7879-8081-8283-8483-8483-84
Innside ben (lang)85-8687-8889-9091-9291-9293-9493-94

Fottøy dame

UK33,544,555,566,577,58
EU35 1/33636 2/337 1/33838 2/339 1/34040 2/341 1/342
US55,566,577,588,599,510
cm22,823,223,62424,424,825,225,62626,426,8

Fottøy oppgis i UK

Fottøy herre

UK6,577,588,599,51010,51111,51212,5
EU4040 2/341 1/34242 2/343 1/34444 2/345 1/34646 2/347 1/348
US77,588,599,51010,51111,51212,513
cm 25,626 26,4 26,8 27,2 27,6 28 28,4 28,8 29,2 29,6 30 30,4 

 Fottøy oppgis i UK

Hvordan ta mål

Mål direkte på kroppen. Målene er oppgitt i cm.

A - HØYDE
Hele høyden

B - BRYSTVIDDE
Mål der bysten er størst.

C - MIDJEVIDDE
Der midjen er smalest.

D - HOFTEVIDDE
Mål horisontalt rundt det bredeste punktet på hoftene.
(ca 20cm under midjen på voksne)

E - ERME
Med bøyd albue, mål fra midten av nakken ned til håndleddet.

F - INNSIDE BEN
Mål innsiden av beinet, fra kilen til gulvet. 

* Påkrevde felt

kr 3 500,00

Detaljer

Hagløfs Spitz Jacket er selve flaggskipet til Hagløfs når det kommer til skallbekledning, og har i flere år vært en vinner hos oss på Beitostølen. Vi har virkelig fått testet denne jakka i Jotunheimens varierende og tøffe værforhold, og vi lar oss imponere gang etter gang.


Dette er en Gore-Tex® 3lags Pro Shell jakke. Det vil si at jakka har det mest slitesterke og best beskyttende yttermateriale på markedet. 100 % vindtett, vanntett, samtidig som det er en lett og tynn jakke som puster godt.


En meget teknisk og funksjonell jakke som skal tåle slitasje fra omgivelsene over tid! Skuldre, rygg og hofte-parti er forsterket, blant annet for å tåle slitasje fra klatreseler og bæring av sekk i regnvær over en lengre tidsperiode.


Hagløfs Spitz Jacket er en jakke for de som er mye ute, også i varierende vær. Passer perfekt for klatring, fjellturer, hytte til hytte turer, toppturer - ja alle utendørsaktiviteter året rundt, der det er en fare for vind og nedbør.


Ta gjerne å vask den en gang innimellom, og impregner den med en spray. Da er dette en jakke du som vil holde deg tørr i mange år, og puste-egenskapene vil opprettholdes.



  • Jakka har microtapede sømmer og vanntette glidelåser.

  • 3-veis justerbar hette som også er tilpasset hjelmbruk.

  • Mulighet for ventilering under begge armer.

  • Vanntette lommer med glidelås, to store brystlommer, en armlomme og to innerlommer.

  • Vekt: 435 gram i størrelse M.

  • Vannsøyle: 28000 mm.

  • RET: <6

Tilleggsinformasjon

MerkerHaglöfs