Maurten har tatt sportsernæring innen utholdenhetsidrett til ett nytt nivå. Der tradisjonelle energigels vanligvis består av vann og karbohydrater blandet i en sirup, benytter Maurten en patentert hydrogelteknologi som kapsler inn karbohydratene i en biopolymer-matrise. Dette muliggjør raskere transport gjennom magesekken til tynntarmen, hvor næringsopptaket skjer mer effektivt, og reduserer samtidig risikoen for gastrointestinalt ubehag som mange utholdenhetsutøvere sliter med.
Hver servering på 40 gram inneholder 25 gram karbohydrater, med et optimalisert blandingsforhold av glukose og fruktose (0,8:1) som gjør det mulig å innta opptil 100 gram karbohydrater per time uten overbelastning av fordøyelsessystemet. Dette gir utøveren kontinuerlig tilførsel av raskt tilgjengelig energi, helt uten kunstige smaker, konserveringsmidler eller fargestoffer. Gel 100 har en stabil, fast gelkonsistens som er lett å håndtere under både trening og konkurranser, også i høy intensitet eller krevende forhold.
Gel 100 CAF 100 inneholder i tillegg til 25g karbohydrat 100mg koffein per gel.
Disse ingrediensene er satt sammen for å sikre en unikt høy ytelse. Maurten Gel 100 har derfor blitt et naturlig valg blant verdens beste utholdenhetsutøvere som trenger presis, trygg og dokumentert næring for å prestere optimalt.